Den v železničním muzeu s Komerční bankou

Posted on 27.6.2011

parni odpoledne

Jak jsem předeslal v minulém příspěvku, hodný strýček Happin mi jednoho všedního dne poslal docela obyčejný mail s dotazem „Ahoj, nechcete v sobotu s Matýskem na výlet? KB vás zve…“ No a protože Matyáš i já (tatínek) nemůžeme vláčkům a mašinkám odolat, neváhal jsem ani minutu. Bez rozmyslu nad víkendovým programem, počasím a bez alespoň formální porady s manželkou jsem „vypálil“ mail – jasně, určitě, rádi 🙂

Zpětně se přiznávám bez mučení, že jsem na to obratem zapomněl, a Lence jsem to volal až někdy v podvečer před náročným pracovním programem, který mě ten den čekal.

Pikantní na tom bylo to, že Lenka o ničem nevěděla, protože celé odpoledne nečetla maily. Dopadlo to dobře, souhlasila 🙂

V soboutu 4.6. jsme se přesunuli do Železničního muzea v Lužné u Rakovníka a ocitli jsme se v ráji. Doslova a do písmene!

Počasí

bylo nádherné. Teplý, slunečný den. Na nebi ani žádný mráček. Krása.

Prostředí

úchvatné. Spousta mašinek, lokomotiv od nejstarších parních až po moderní.

Občerstvení

Bezchybné. Jak KB slíbila, tak také učinila. Starala se o nás královsky. V jednom depu byl obrovský rautový pult s dostatkem obsluhujícího personálu, který nabízel k jídlu a pití co si kdo přál.

Organizace

Bezvadná. Mezi pozvanými se neustále pohybovali zaměstnanci muzea i banky, kteří vždy dokázali správně poradit a říct co kde a jak bude probíhat.

Doprovod

Nenahraditelný! Díky pozvání se mohli také zúčastnit další členové rodiny (též klienti KB :-)) takže se poměrně často stávalo, že jsme Matyáška „pučili“ tetě, či strejdovi nebo babičce, kteří s ním ochotně pobíhali kolem mašinek, které sice už ten den viděl asi 100x, ale to vůbec nevadilo. My, rodiče, jsme si užívali krásného dne a vzácných chvil kdy jsme nemuseli stále otáčet hlavu, kam ten náš „loupežník“ utíkal 🙂


pohled z okna společenstvo železnice poctivá práce

Více nádherných fotek v galerii!

Vrcholem programu byla jízda historickým parním vlakem. A opět nemůžu jinak než chválit. Trať byla z Lužné do Stochova a zpět. Teta Zuzka vybrala místa v posledním vagonu (ve směru první jízdy), kde byl oddíl s kupé, ale zároveň oblíbená a stylová „holzklasse“ s kamínkama na přitápění. Díky tomu jsme měli kolem dostatek místa i pro umístění golfek.

Ve Stochově se mašina otočila a my jsme se tak rázem ocitli v prvním vagonu s přímým výhledem na mašinu.

Po návratu jsme se opět bohatě občerstvili abychom se připravili na další program. Teta a strejdové a pak i Lenka šli s Matyášem na dětské hřiště a představení kouzelníka. Já s babičkou Janou jsme se přidali k výpravě při exkurzi s výkladem v muzeu.

Tak zajímavý a poutavý výklad jsem už dlouho nezažil. Určitě to bylo i tím, že pán, který nás provázel, byl původně strojvůdce, který začínal na parních a končil na moderních mašinách. Takže věděl prakticky všechno a výklad obohacoval spoustou příběhů a zážitků přímo z práce.

Celý den se úžasně vyvedl. Za to patří strejdovi Happinovi, Komerční bance i Muzeu v Lužné velký dík!


No Replies to "Den v železničním muzeu s Komerční bankou"