Pára v 21. století

Posted on 23.6.2011

video uvnitř!. Byť jsem začal koncept tohoto příspěvku pást již 16.5., tak ve světle událostí následujících jej dokončuji až nyní. Jedno pošmourné nedělní dopoledne (to je důležité) tuším že 15. května si takhle hrajeme s Matyášem v pokojíčku a tu a tam koukáme jak jezdí normální moderní mašinky (protože máme výhled na trať, koleje a závory).

Když tu najednou houkání, supění, syčení a spousta dýmu. Tak letíme k oknu a ona si to směrem na Rakovník hrne rychlíková parní lokomotiva s historickými vagony. No prostě paráda!

Jen co jsme se vynadívali a ta pára nám zmizela z dohledu, vrhli jsme se s Lenkou drtit internet a googlit co to dalo, co že to bylo za vlak. I našli jsme, že to byla historická jízda a že ještě ten den odpoledne pojede zpátky ku Praze.

V tu chvíli bylo více než jasné, že odpolední program je stanoven. V avizovanou hodinu jsme se s Matyášem oblékli a vyrazili směr nádraží Hostivice.

Výsledek si můžete prohlédnout ve videu. Rozhodně se bylo na co koukat 🙂

Závěrem ještě upozorním, že to byla pouze lahůdka, taková vábnička na překvápko, které nám přichystal strejda Happin! proto čtěte dále.


No Replies to "Pára v 21. století"