Jsem starodávný tatínek

Posted on 28.1.2015
Tak jsem to konečně pochopil. Jsem starodávnej a pamatuju pravěk. Alespoň pohledem mého syna.
„Tatí, budeme si hrát s tím starodávným Legem?“ Zeptal se mě o víkendu Matyáš. Vnímání toho co je „staté“ a jak vlastně „staré“, se od člověka a názoru liší. Když odhodíme vlastní ješitnost, je zajímavé pozorovat, jak je toto vnímání rozdílné napříč generacemi.
IMAG0420
Čas je pojem relativní, jak pravil klasik. Jako obvykle Matyáš vytáhl svou hasičskou stanici od Ježíška, přidal k tomu hasičský člun a začal si hrát na záchranu hořící lodi.

Po chvíli přišel, že potřebuje „pomoct s hašením“ a ať vezmu ten MŮJ STARODÁVNÝ člun z MÉHO Lega a přidám se k němu, protože jde o požár tankeru 🙂

IMAG0422

Jako správný tatínek jsem vyrazil na pomoc. Teprve cestou mi došlo, co vlastně Matyáš řekl. A znovu jsem se ho zeptal, jaký můj člun má na mysli (mám jich z Lega víc). Přeci ten starodávnej, tati! odpěvědl Matyáš, jako by nic.

V tom jsem si to uvědomil. Mé Lego, se kterým jsem si jako kluk hrál, je staré. Ano, bratru je mu nějakých 20 let, možná trochu víc.Nedal jsem nic znát, vzal člun a pomáhal hasit a zachraňvoat.

Večer, když šly děti spát, jsem to se ženou probíral. Nasmáli jsme se u toho 🙂 Ale, tak trochu jsem musel uznat, že to moje staré, dobré Lego, které mi tolik ale tolik posloužilo a do dnes děkuju svým rodičům, že mi ho v době, kdy rozhodně nebylo samozřejmostí, dopřávali a kupovali, je opravdu „starodávné“.
IMAG0423
V každém případě, a na tom si trvám, nedám nikdy na své starodávné Lego dopustit!  a Matyášovi kdykoliv rád ukážu a pomůžu s tím, co všecho mu to „starodávné“ může nabídnout a umožnit postavit – prakticky cokoliv z říše nejen mé a jeho fantazie.

No Replies to "Jsem starodávný tatínek"