Badoo – další zbytečná sociální síť

Posted on 13.4.2011

BadooPřišel mi email, že mám od kamaráda zprávu na sociální síti Badoo.com. O co se vlastně jedná a není další sociální síť podobně jako facebook zbytečná?Sociální sítě – ztráta času?

Sociálních sítí je mnoho. Jen namátkou určitě znáte lidé.cz, xchat.cz, facebook.com, libimseti.cz, myspace.com a další. Osobně jim asi nikdy nepřijdu ma chuť. Pokaždé to začíná stejně.

  1. Dostaneš tip na sociální síť
  2. Registruješ se přes pozvánku
  3. Vyplníš osobní údaje, vložíš fotky, videa
  4. Rozešleš další pozvanky
  5. Tvoříš přátelství, využíváš možnosti

Koho by to bavilo. Mnohé sociální sítě se šíří jako virus a pozvánky rozešlou za vás. Stačí jim sdělit jméno a heslo na email a sociální síť (vir) vydoluje všechny emailové adresy a rozešle se dál. Pozvánky jsou samozřejmě pod vaším jménem, například:

Tvůj kamárád Hubert Gall ti poslal zprávu na Badoo.com. Objev také Badoo.com!

Člověk je tvor zvědavý, takže klikne na odkaz. Pro přečtení zprávy od kamaráda se ale musí registrovat. No co, tak se registruje. Dále si chce prohlédnout fotky nějaké hezké slečny, ale ouha. Aby mohl prohlížet fotky pěkných holek, musí nahrát i svoje fotky na svůj profil. Následuje ono slavné rozesílání dalších pozvánek atd. Reklamní strategii mají teda promyšlenou dokonale.

Badoo

Stačí mi ta jedna, na které jsem. Jsem na Facebooku a i tak si o tom myslím své.O další sociální síť rozhodně nemám zájem.

Pokud mi tedy náááhodnou někdo z vás, mých opravdových a reálných přátel poslal zprávu z Badoo.com, pak se upřímně omlouvám, ale číst ji rozhodně nebudu.

Mimochodem, většina profilů mi přijde jaksi generovaná. Hezké fotky, hezké holky, nějaké univerzální údaje, věk, bydliště. Na to, že služba není zatím moc známá (googli badoo), je to mnoho profilů. Třeba taková Verushka z Olomouce má komentáře pod profilem: You are a very beautiful woman!. Divné a zároveň generované.

Poslední dovětek závěrem. Pokud by náhodou někomu skutečně přišel mail z Badoo nebo jiné sítě vyjma Facebooku, že vám píšu vzkaz a že si ho máte vyzvednout, tak to rovnou smažte. Není a nebude to pravda 🙂


No Replies to "Badoo - další zbytečná sociální síť"